Čo je to slider a ako ho nahrať na stránku

#obsah #navigácia #tabuľka #nadpis #formátovanie

Sme tu, aby sme vám pomohli

Pripravili sme pre vás zoznam nápoved pre rýchle zoznámenie sa so systémom a jeho možnosťami.

Ako vytvoriť menu

V sekcii "Vzhľad" kliknite na "Navigácia". Ak chcete vytvoriť menu, presuňte stránky, ktoré chcete použiť, do pravého stĺpca. V pravom stĺpci ich usporiadajte do prehľadného menu.

Ako pridať obsah

Obsah pridáte v sekcii "Stránky" - kliknutím na odkaz "+Pridať element". Hneď potom dostanete na výber, aký typ obsahu chcete vytvoriť. Nezabudnite každú zmenu uložiť pomocou ikony zelenej diskety.

Ako kopírovať, či presúvať elementy

Chcete skopírovať, alebo premiestniť element z jednej stránky na druhú? Kliknite na ikonu koliečka, ktoré sa nachádza na pravej strane elementu. Dostanete sa do módu úprav. Nájdite možnosť "Skopírovať do".

Ako pridať stránku

Obsah vášho webu môžete rozdeliť do viacerých stránok. Tie potom môžete usporiadať do prehľadného menu, alebo môžete vytvoriť odkaz z jednej stránky na druhú. Ako na to?

Ako vymazať stránku

V sekcii "Stránky” kliknite na stránku, ktorú chcete vymazať. Choďte do nastavení stránky (vpravo hore). Kliknite na červený odkaz “Odstrániť stránku”.

Ako pridať fotky

Fotky môžete pridávať dvoma spôsobmi. Zvoľte si podľa toho, či chcete vytvoriť fotogalériu, alebo menej obrázkov (1 až 4) spolu s textom, odkazom na podstránky/kategórie alebo tlačítkom.

Ako pridať text

V sekcii “Stránky” kliknite na odkaz “pridať element”, možnosť “Text”. Pomocou ikoniek zvoľte formátovanie textu, teda počet stĺpcov a zarovnanie vpravo, vľavo, či na stred.

Ako pridať tlačítko

Tlačítko funguje ako odkaz na akýkoľvek web a svojím dizajnom nabáda ku kliknutiu. Môžete ho pridať v sekcii “Stránky” kliknutím na odkaz “pridať element”, možnosť “Tlačidlo”.

Ako pridať mapu

Mapu môžete na vašu stránku umiestniť pomocou odkazu “Pridať element” v sekcii “Stránky”. Na mape nájdete žltú ikonku, ktorú môžete myšou chytiť, podržať a premiestniť.

Ako pridať video

Ak chcete na stránke video, treba ho najskôr umiestniť na www.youtube.com. Potom stačí jeho URL adresu vložiť do video elementu (Stránky → Pridať element → Video).

Ako pridať tabuľku

V sekcii “Stránky” kliknite na odkaz “Pridať element” a zvoľte možnosť “Tabuľka”. Pomocou ikoniek vyberiete počet stĺpcov (maximálne 5) a pomocou odkazu a riadky môžete podľa potreby pridávať.

Ako vytvoriť formulár

V sekcii “Stránky” kliknite na “Pridať element” a zvoľte možnosť “Formulár”. Zobrazí sa element, v ktorom máte dva stĺpce - Nastavenia formulára a Štruktúra formulára.

Čo je to FAV ikona a ako ju pridať

FAV ikona je drobná ikona, ktorá sa zobrazuje pred názvom vašej stránky v záložkách alebo v kartách prehliadača. Je vhodné použiť jednoduchý obrázok. Ikonu treba nahrať vo formáte .ico.

Čo je to slider a ako ho nahrať na stránku

Slider sa nachádza na začiatku stránky a slúži na rýchlu prezentáciu fotografií, či bannerov. Nahráte ich v sekcii “Vzhľad” v časti “Slider” kliknutím na “pridať obrázok”.

Ako zmeniť náhľadový obrázok pre zdieľanie na facebooku?

Pomocou Open Graphu môžeme nastaviť, ako má Facebook zobrazovať stránku pri jej zdieľaní. Pagebrix ponúka možnosť zvoliť si náhľadový obrázok pre Facebook sharovanie.

Pätička stránky

Pätička je informácia na úplne spodnej strane každej stránky vášho webu. Môžete ju zadať v sekcii “Vzhľad” v časti “Pätička stránky”. Zvyknú sa uvádzať napr. autorské práva, kontakt, či iné údaje.

Ako pridať na stránku pdf dokument?

Súbor PDF treba najskôr nahrať na akékoľvek bezplatné online úložisko. Vytvorte element tlačítka na svojej stránke a skopírovanú adresu prilepte do okienka “Vložte url adresu”.

Ako pridať otváracie hodiny?

Otváracie hodiny môžete jednoducho pridať na stránku pomocou elementu tabuľka. V sekcii “Stránky” kliknite na odkaz “Pridať element” a zvoľte možnosť “Tabuľka”.

Formátovanie textu

Potrebujete niektoré časti textu zvýrazniť? Použite syntax Texy. Ak chcete tučné písmo, pridajte hviezdičku na začiatok aj koniec slova, alebo vety. Ak chcete kurzívu, pridajte dve hviezdičky

SEO - čo môžete spraviť, aby Google vašu stránku našiel?

Chcete aby vašu stránku ľudia cez Google našli? Existuje viacero faktorov, ktoré ovplyvňujú výsledky vyhľadávania. Tie technické sme vyriešili a vy máte na starosti obsah.

Google Analytics - ako ho nastaviť

Google Analytics je bezplatný nástroj, ktorý vám umožňuje merať aktivitu na stránkach. Poskytuje prehľad o návštevnosti a správaní návštevníkov na vašej stránke.

Ako vytvoriť denné menu?

Pridajte element nadpis, do ktorého vpíšete konkrétny deň. Pridajte ďalší element - tabuľku. Počet riadkov a stĺpcov si môžete jednoducho meniť tak, aby vyhovovalo vašej reštaurácii.

Ako nastaviť doménu kúpenú cez Webhouse (Domains.sk)?

Prihláste sa na stránke https://setup.sk. V “Moje domény” nájdite svoju a kliknite na “Nastavenia”. Kliknite na “Zobraziť” (v riadku “DNS zóna”). Zobrazia sa vám dva DNS záznamy typu A.

Ako nastaviť doménu kúpenú cez Websupport?

Prihláste sa na stránke https://admin.websupport.sk. Otvorte administráciu domény. V ľavom stĺpci kliknite na “DNS” a zvoľte možnosť “A”. Kliknite na “Upraviť” na pravej strane vašej domény

Ako pridať na stránku odkaz?

Odkaz v PageBrix môžete vytvoriť viacerými spôsobmi. Použite element tlačidlo pre vizuálne pútavé Call-to-action, alebo textový element. Pomocou syntaxu Texy umiestnite odkaz kdekoľvek v texte.

Čo je to slider a ako ho nahrať na stránku

Slider sa nachádza na začiatku stránky a slúži na rýchlu prezentáciu fotografií, či bannerov. Návštevník môže šípkami posúvať a prezerať jednotlivé obrázky. Nahráte ich v sekcii “Vzhľad” v časti “Slider” kliknutím na “pridať obrázok”. Nižšie si môžete zvoliť, či chcete, aby sa slider, alebo aspoň jednotlivé statické obrázky z neho, zobrazovali aj na podstránkach.

Slider funguje v každej šablóne trochu inak. V niektorých sa slider nezobrazuje vôbec. Záleží od dizajnu konkrétnej šablóny. Ku každej šablóne však máte k dispozícii ukážkovú stránku, aby ste si vedeli predstaviť, ako asi môže vaša stránka vyzerať.

Pomohli sme vám ?

Začnite tvoriť teraz

Na odskúšanie máte 30 dní.
Bez záväzkov.

Máte otázky? Spýtajte sa nás

Radi vám poskytneme daľšie informácie prostredníctvom emailu, alebo 24 h denne telefonicky na:

Môžem pomôcť?

Alexandra Lukáčová

Alexandra Lukáčová

Zákaznícka podpora

Môžem nejak pomôcť, poradiť?

1 min